معرفی انواع سقف های ساختمان : سقف پوششی است که در جهت حفاظت و جلوگیری از ورود نور خورشید و یا باد و باران به درون ساختمان ها، ساخته می شود. در حیطه ساخت و ساز، انواع سقف های ساختمان را با توجه به کاربری ساختمان مورد نظر می سازند. از انواع این سقف های می توان به سقف های کاذب، سقف های کامپوزیت، سقف های تیرچه بلوک، سقف های طاق ضربی و … اشاره کرد.

معرفی انواع سقف های ساختمان

به طور خلاصه سقف پوششی است که در جهت حفاظت و جلوگیری از ورود نور خورشید و یا باد و باران به درون ساختمان ها، ساخته می شود. در طی قرن ها و گذشت سال ها، سقف ها از نظر ظاهری دستخوش تغییرات زیادی شدند و علاوه بر کارایی سابق، زیبایی نیز در طراحی و ساخت آن ها دخیل شده است. همین تغییرات باعث به وجود آمدن انواع سقف های ساختمان  در ساخت و ساز شد.

در حیطه ساخت و ساز، انواع سقف های ساختمان را با توجه به کاربری ساختمان مورد نظر می سازند. از انواع این سقف های می توان به سقف های کاذب، سقف های کامپوزیت، سقف های تیرچه بلوک، سقف های طاق ضربی و … اشاره کرد.

سقف های کاذب

یکی از انواع سقف های ساختمان هستند که نصب بسیار راحت و آسانی دارند. این نوع سقف سبک بوده و عموما از جنس موادی مانند PVC و یا کناف یا … ساخته می شوند. همچنین این سقف ها را می توان در بین تیرچه های ساختمان نصب کرد.

سقف های کامپوزیت

یکی از انواع سقف های ساختمانی، سقف های کامپوزیت هستند. این سقف ها در ساختمان هایی که دارای اسکلت فلزی هستند استفاده می گردد. این نوع سقف ها از چند سری تیر اصلی و فرعی، آرماتور، بتن و برشگیر تشکیل می شود.

سقف های تیرچه بلوک

از دیگر نوع های سقف های ساختمانی می توان به سقف های تیرچه ای اشاره کرد. متداول ترین نوع آن تیرچه بلوک است در این نوع سقف، تیرچه ها به شکل تیر فرعی استفاده می گردند و از بلوک های سیمانی یا سفالی برای پر کردن فضای بین تیرچه ها استفاده می شود. در ساخت ساختمان های آجری و یا ساختمان های اسکلت فلزی از سقف های تیرچه بلوک بیشتر استفاده می شود. در این نوع سقف ها از دو نوع تیرچه پاشنه بتنی و تیرچه فلزی استفاده می شود. بلوک های قابل استفاده در این نوع سقف عموما از جنس سفال، سیمان و یا پلی استایرن هستند.

منبع : سقف کششی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس سریع