استفاده از ایده نورپردازی برای دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه

طراحی دکوراسیون داخلی منزل یکی از مهم ترین مواردی است که همه افراد سعی می کنند آن را مورد اهمیت قرار دهند، نورپردازی می تواند راهی ساده و بسیار زیبا برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه باشد تا با استفاده از لامپ های رنگی و تابش نورهایی در جهات مختلف محیط مورد نظر را دارای زیبایی دوچندانی کرد.

چگونگی طراحی دکوراسیون داخلی خانه و آشپزخانه با استفاده از نور

برای فضای آشپزخانه می توان از انواع لامپ های رنگی و تابش نورهای نقطه ای و خطی برای فضای سقف، حاشیه کابینت ها، داخل، بالا و زیر کابینت ها نیز استفاده کرد.

این نورها را می توان به صورت پایین تاب، بالاتاب و یا تابشی در جهات مختلف در نظر گرفت، همچنین نباید استفاده از لوسترها و فانوس ها را فراموش کرد، البته بهتر است فانوس های کار گذاشته شده در این محیط به تعداد فرد باشند تا زیبایی محیط دوچندان شود.

فضای منزل نیز دارای انواع مکان های نشیمن و پذیرایی، دیوارهای نقاشی شده و دارای طرح های معماری، تابلوهای مختلف و … است و می توان از ایده نورپردازی برای زیبایی هر چه بیشتر این مکان ها استفاده است و جلوه زیباتری به آنجا داد.

در ابتدای کار بهتر است بگوییم که در خانه ای با سقف های کوتاه، نباید از لوسترها و لامپ های بلند و یا دارای آویزهای بلند استفاده کرد.

برای فضای خانه می توان از انواع لوسترها، آباژورها، نورهای نقطه ای، رشته ای، led ها و … نیز استفاده کرد، نورهای رشته ای را بهتر است در دور سقف و یا قسمت های کار شده و تزئینی سقف کار گذاشت که بهتر است نور آن نیز بالاتاب باشد.

برای بالای عکس های خانوادگی و تابلوها و همچنین فضاهای نقاشی شده و معماری خانه نیز می توان از نورهای نقطه ای بالاتاب و یا پایین تاب استفاده کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
تماس سریع